Odporúčte stránku na: facebook záložka twitter záložka stumbleupon záložka reddit záložka delicious záložka digg záložka
Zdá sa, že vo svojom prehliadači nemáš povolené cookies pre túto webovú lokalitu a z toho dôvodu tieto stránky NEBUDÚ fungovať správne! Preto by bolo vhodné povoliť cookies aspoň pre túto lokalitu a tak ti poskytneme všetky funkcie tak, ako sme ich naprogramovali.
Navštívite túto stránku: Simulácie cien nielen pre zlato a získajte prehľad o rizikách investovania (a kde vám “hrozí” zisk)

Ako nakúpiť fyzické zlato a striebro

Nakupovať môžete zvyčajne dvoma spôsobmi. Tým prvým je vyhľadanie lokálneho dílera investičného zlata, a tým druhým spôsobom je nákup zo zahraničia cez internet. Na konci článku nájdete konkrétne odporúčania a odkazy platné k Februáru 2016.

Ak už máte svojho obchodníka, je pravdepodobné, že vám poskytuje zľavy povedzme až do výšky 3 percent z nákupnej ceny (ak nie, opýtajte sa na možnosť zľavy). Samozrejme zaplatíte viac za malé veľkosti a hmotnosti, pretože tie budú likvidnejšie ako povedzme 1 a 5 kilogramov vážiace tehličky. Pri nakupovaní sa vždy držte zdravého rozumu a zbytočne nepreplácajte. Nanešťastie na Slovensku existuje mnoho obchodníkov, ktorí vám budú predávať 1 Trójsku uncu zlata až o 8 až 10 percent drahšie, ako keby ste nakúpili v zahraničí. V zahraničí totiž funguje konkurencia oveľa lepšie ako na území Slovenska, a okrem toho je slovenský zákazník veľmi konzervatívny, čo hrá do karát práve tým predajcom, ktorí chcú bez námahy zarobiť veľa peňazí. Je teoreticky možné, že medzi niektorými obchodníkmi panuje určitý druh konsenzu a teda dajme tomu, že sa dohodli na spoločnej prirážke, ku ktorej si ešte každý obchodník môže prihodiť nejaké to percento. Túto myšlienku ale nechajme v rovine úvah, keďže máme možnosť kupovať zo zahraničia za reálne ceny.

Cena určuje biznis

Ako je spomenuté vyššie, určite nebudete chcieť preplácať, keďže pri spätnom výkupe prídete o nemalú časť hodnoty, a preto by ste si mali preveriť viacero obchodníkov v zahraničí, a to jednoducho z toho dôvodu, že títo v drvivej väčšine ponúkajú lepšie ceny nielen na zlato, ale aj na striebro. Vo Februári 2016 napr. bežne zaplatíte prirážku 6 percent pri zlate a okolo 20 percent pri striebre (nepočítame DPH, pretože to nie je nutné vždy platiť - viac nižšie).

Na zlato sa v januári 2015 nevzťahuje platenie DPH, no na striebro sa tento výdobytok moderného finančného systému vzťahuje, ale aj napriek tomu môžete vo svete nakúpiť striebro, ktoré je oslobodené od platenia dane z pridanej hodnoty. Celkovo je platenie dane z pridanej hodnoty predovšetkým na mince takpovediac “zvrhlosť”, pretože mince sú často platným obeživom a povedzme ani pri vyberaní peňazí z bankomatu vám nikto nestrhne 20 percent z vyberanej sumy.

Nekupujte malé množstvá cez internet

Nakupovanie v malých množstvách láka, pretože nepotrebujete tisíce eur, no nezabúdajte na poštovné. Vo väčšine prípadov sa poštovné pohybuje od €10 do €25, t.j. nákup za €1 000 preplatíte o 1 až 2,5%. To je ale nič v porovnaní s hore spomenutou daňou, ktorá podľa štátov činí približne 20 percent. V prípade, ak si chcete nechať poradiť ohľadom nákupu, kontaktujte nás a my vám radi pomôžeme.

Odporúčaní predajcovia

Samozrejme môže existovať viacero spoľahlivých predajcov, nižšie nájdete tých, ktorých sme overili a ich dodacie doby sú viac ako akceptovateľné. Vyberajte si vždy podľa ceny a dostupnosti žiadaných artiklov. Nezodpovedáme za služby poskytované nižšie uvedenými predajcami!

Určite si pozrite zoznam článkov na našej hlavnej stránke, nájdete v nich tipy na investovanie a zveľadenie svojho majetku!

Prosím, over si platnosť svojich prihlasovacích údajov. Ak u nás ešte nemáš účet, registruj sa zadarmo. Klikni tu pre zatvorenie tohto okna.

Bol si úspešne odhlásený! Toto okno sa automaticky zavrie!

Niečo sa pokazilo počas odosielania tvojej správy. Skús to znova, klikni tu, prosím!

Vaša správa bola odoslaná, ďakujeme!

Stránka bola uložená, načítaj si znova, prosím!

Page has been created, you will be redirected now!

URL už existuje!

Cesta k fotke nie je unikátna!

Skutočne odstrániť túto stránku z databázy?

Stránka bola úspešne odstránená, teraz budeš presmerovaný!

Stránka nemohla byť odstránená!!

Táto konkrétna stránka nepovoľuje diskusiu. Skús nájsť článok, ktorý je tvojej rybke, rastlinke, alebo problému bližšie, pretože cez 99% našich stránok umožňuje diskusiu. Dôvod, prečo sme na tomto článku nepovolili diskusiu je ten, že je príliš obšírna. Ďakujeme za pochopenie! Klikni tu pre vyhľadávanie!

Naozaj odstrániť tento obsah zo stránky?

Skutočne odstrániť tento obrázok zo stránky?

Skutočne odstrániť tento obrázok zo stránky?

Vybraný komentár bol úspešne odstránený!

Vybraný obrázok bol úspešne odstránený!

Je potrebné zadať prihlasovacie meno, alebo emailovú adresu

Prístup k účtu bol obnovený, pozri si nové správy v tvojej emailovej schránke pre ďalší postup