Odporúčte stránku na: facebook záložka twitter záložka stumbleupon záložka reddit záložka delicious záložka digg záložka
Zdá sa, že vo svojom prehliadači nemáš povolené cookies pre túto webovú lokalitu a z toho dôvodu tieto stránky NEBUDÚ fungovať správne! Preto by bolo vhodné povoliť cookies aspoň pre túto lokalitu a tak ti poskytneme všetky funkcie tak, ako sme ich naprogramovali.
Navštívite túto stránku: Simulácie cien nielen pre zlato a získajte prehľad o rizikách investovania (a kde vám “hrozí” zisk)

Kedy vymeniť zlato za striebro, alebo inú komoditu

Aspoň raz mesačne by mal investor preveriť ceny komodít, ich historický pomer a najnovšie trendy za účelom prípadnej výmeny zlata za striebro, opačne, prípadne za platinu, alebo paládium.

Ako svoj majetok zveľadiť

Investor môže s fyzickým kovom robiť viacero aktivít, najbežnejším sú:

  • Nič
  • Zámena za legálne obeživo v dobe, keď je to potrebné alebo nevyhnutné
  • Zámena za inú komoditu podľa toho, čo má tendenciu zvyšovať svoju hodnotu a je zároveň lacné

Práve tretia možnosť je cesta, ako svoj majetok zhodnotiť. Uveďme nasledujúci príklad: Podľa goldprice.org sme mohli v roku 1976 nakúpiť striebro a následne ho vymeniť za zlato v období, keď pomer ceny zlata k striebru klesol pod 1:20. Opäť sme mohli vymeniť zlato za striebro po roku 1982, kedy ich pomer prekonal 1:60 a vrátiť sa späť k zlatu, keď pomer atakoval hranicu 1:30. Takto by sme mohli pokračovať až k dnešnému dňu (22 január 2015), kedy je pomer cien zlata k striebru približne 1:71,5.

Samozrejme, nemuseli sme sa orientovať len na zlato a striebro, mohli sme do toho zahrnúť inú komoditu, no cieľ by bol rovnaký, a to zvýšenie hodnoty svojho majetku. Nakoniec zistíme, že sa pri výpočtoch úplne odbremeníme od aktuálnej meny a hodnotu svojho majetku vyjadríme v množstve zlata a striebra.

Majte na pamäti, že výmena kovov nenastane vždy v ideálnom čase, no z dlhodobejších trendov je zrejmé, že aj keď „prespíme“ jednu príležitosť, príde ďalšia. Taktiež je potrebné počítať s určitou maržou, s ktorou pracuje aj predajca. Nedajte sa odradiť rôznymi prognózami, pretože obchod by ste mali uzatvárať vtedy, ak ste spokojný/á so ziskom. T.j. ani budúca vyššia cena predanej komodity vás nerozhodí.

Môže trvať 5 až 10 rokov, kým sa súčasný trend otočí a preto je ideálne začať zhromažďovať zlato a striebro už od útleho veku. Samozrejme že malé dieťa nemá vlastné prostriedky, no aj dieťa obvykle nejaké financie dostane a držba týchto prostriedkov ako úveru pre banku je nevýnosná. Vložené obeživo sa totiž v banke nenachádza bankári s prevažnou časťou týchto obnosov môžu v súlade so zákonom obchodovať, a aj keď na tom zarábajú, vlastník účtu dostáva za takéto prepožičanie financií biedne úroky, ktoré sú často pohltené rôznymi nezmyselnými poplatkami v rámci vedenia účtu.

Príklad

Pre ilustráciu si uveďme zjednodušený príklad, kedy na začiatku nakúpime 100 Trójskych uncí striebra pri pomere ceny zlato:striebro 1:100. Pre jednoduché výpočty nebudeme počítať s ďalším skupovaním striebra ani zlata, a teda počkáme si 10 rokov, kým pomer cien dosiahne 1:50. Teraz teda všetky strieborné tehličky vymeníme za zlato a získame 2 Trójske unce zlata. Počkáme si zas 10 rokov, kedy sa pomer cien zas vyšplhá na 1:100 a zlato vymeníme za striebro. Takto získame dokopy 200 Trójskych uncí striebra.

Celkovo sme teda za 20 rokov zdvojnásobili množstvo svojho striebra bez toho, aby sme nakupovali ďalšie. Samozrejme, toto je iba teoretický príklad, navyše je nutné do operácií započítať nejakú maržu pre obchodníka, no podstata takéhoto obchodu ostáva zachovaná. Nemusíte nutne obchodovať len s drahými kovmi, je možné investovať aj do pôdy či nehnuteľností s cieľom maximalizovať zisky.

Takýto jednoduchý spôsob skutočne funguje, len je nutné vyvarovať sa chýb mnohých dedičov, ktorí namiesto investovania a zveľaďovania svojho nadobudnutého portfólia radšej nakúpia veľké domy s bazénmi a autá - obe pre vlastnú potrebu a potešenie. Je prirodzené uspokojiť svoje túžby, no nie na úrok ziskov. Najprv nechajte svoje aktíva zarobiť a až z ich ziskov využite ich časť na radovánky.

Prosím, over si platnosť svojich prihlasovacích údajov. Ak u nás ešte nemáš účet, registruj sa zadarmo. Klikni tu pre zatvorenie tohto okna.

Bol si úspešne odhlásený! Toto okno sa automaticky zavrie!

Niečo sa pokazilo počas odosielania tvojej správy. Skús to znova, klikni tu, prosím!

Vaša správa bola odoslaná, ďakujeme!

Stránka bola uložená, načítaj si znova, prosím!

Page has been created, you will be redirected now!

URL už existuje!

Cesta k fotke nie je unikátna!

Skutočne odstrániť túto stránku z databázy?

Stránka bola úspešne odstránená, teraz budeš presmerovaný!

Stránka nemohla byť odstránená!!

Táto konkrétna stránka nepovoľuje diskusiu. Skús nájsť článok, ktorý je tvojej rybke, rastlinke, alebo problému bližšie, pretože cez 99% našich stránok umožňuje diskusiu. Dôvod, prečo sme na tomto článku nepovolili diskusiu je ten, že je príliš obšírna. Ďakujeme za pochopenie! Klikni tu pre vyhľadávanie!

Naozaj odstrániť tento obsah zo stránky?

Skutočne odstrániť tento obrázok zo stránky?

Skutočne odstrániť tento obrázok zo stránky?

Vybraný komentár bol úspešne odstránený!

Vybraný obrázok bol úspešne odstránený!

Je potrebné zadať prihlasovacie meno, alebo emailovú adresu

Prístup k účtu bol obnovený, pozri si nové správy v tvojej emailovej schránke pre ďalší postup