Odporúčte stránku na: facebook záložka twitter záložka stumbleupon záložka reddit záložka delicious záložka digg záložka
Zdá sa, že vo svojom prehliadači nemáš povolené cookies pre túto webovú lokalitu a z toho dôvodu tieto stránky NEBUDÚ fungovať správne! Preto by bolo vhodné povoliť cookies aspoň pre túto lokalitu a tak ti poskytneme všetky funkcie tak, ako sme ich naprogramovali.
Navštívite túto stránku: Simulácie cien nielen pre zlato a získajte prehľad o rizikách investovania (a kde vám “hrozí” zisk)

Aktuálna cena striebra na trhu a jej vývoj v minulosti

Graf zobrazený nižšie vykresľuje históriu cien striebra v EUR za 1 Trójsku uncu od roku 2000. Pod článkom si pozrite aj video, ktoré bolo priložené k článku v máji 2018.

Historický vývoj cien striebra na trhoch

Napriek tomu, že zlato a striebro sa v posledných desaťročiach rozišli a striebro už plne nekopíruje vývoj cien zlata, má práve tento kov možnosti rásť tak, ako nikdy doteraz. Na rozdiel od zlata je striebro aj priemyselný materiál, bez ktorého by mnoho technológií výrazne zdraželo. Aktuálne je cena striebra deprimovaná deflačnými tlakmi a faktom, že nie je na rozdiel od zlata považované za peniaze, no možno práve tento pohľad predurčuje striebro na vhodnú investíciu (pri investovaní nenakupujeme na vrchole, čo ak nám v rukách ostane ‘Čierny Peter’???).

Aj keď sa analytici rozchádzajú v odhadoch budúceho vývoja cien striebra, je isté, že sa jedná o dôležitý prvok celého priemyslu, t.j. nemôže sa prepadnúť na dno (analytik nech si analyzuje, len nech nepublikuje prognózy, prosím).

Úloha v priemysle

Tepelná a elektrická vodivosť striebra je lepšia ako u iných kovov, a práve z tohto dôvodu je jeho úloha v elektronike a iných odvetviach nezastupiteľná. V nedávnej minulosti bolo striebro používané vo veľkej miere aj vo fotografii, no s príchodom digitálnej technológie jeho podiel v tomto segmente poklesol. Napriek tomu je ale hojne využívané vo fotovoltaickej technike na solárne panely, a aj keď vo svojej podstate fotovoltaické články nie sú schopné nahradiť atómové elektrárne, vlády po celom svete z určitých dôvodov “tlačia” práve na presadzovanie takýchto technológií, čím sa striebro stáva nielen žiadaným, zároveň sa ale jedná o jeden z tlakov na jeho ceny.

Samozrejme investora do drahých kovov zaujímajú iba mince a tehličky, no využitie tejto komodity sa tu nekončí a siaha aj do chémie, kde slúži ako katalyzátor pri výrobe Etylénoxidu a formaldehydu, ďalej sa využíva v jemnej elektronike, automobilovom priemysle, a v neposlednom rade je to aj šperk.

Striebro je zlatom chudobných

Často sa takto striebro charakterizuje, no pravdepodobne každý seriózny investor držiaci zlaté tehly zároveň vlastní aj fyzické striebro. Nie je nutné cítiť sa podradne, ak kupujete striebro, nie je potrebné mať komplexy z toho, že svoj majetok zabezpečujete proti vplyvom, na ktoré nemáte žiaden dosah. Hovoríme samozrejme o tlačení ‘peňazí’, tento proces ich znehodnocuje a robí ich nepoužiteľnými. Investor do striebra už totiž nie je človek v puberte, ktorý sa hanbí za to, že nevyzerá presne ako ideál krásy, ktorý je nám podsúvaný cez média, a ktorý sa dnes bez plastiky ani nedá dosiahnuť. Investor má byť človek, ktorý vie, čo robí, a svoje rozhodnutie si vie sám pred sebou obhájiť. Nie je totiž potrebné učiť sa z vlastných chýb, keď máme možnosť poznať históriu a ponaučenie si vziať z predošlých udalostí. Ak sa na vás ostatní pozerajú ako na blázna kvôli tomu, že investujete do striebra (prípadne do iných aktív, o ktorých ste skalopevne presvedčený/á, že v budúcnosti prinesú zisk), môže vám byť ich názor ukradnutý. Nie názor, ale reálna investícia vám bude o 5, 10, či 20 rokov platná.

Svoje portfólio určite diverzifikujte a nesústreďujte sa len na striebro, no opomínať túto komoditu kvôli iracionálnym predsudkom by nebolo múdre rozhodnutie, pretože história nejedenkrát ukázala, aké je striebro dôležité. Už za čias starovekého Ríma za vlády Diokleciána ľudia skupovali zlato a striebro ako dôsledok predtuchy o možnej strate hodnoty samotnej meny, ktorá samozrejme vyústila do hyperinflácie (zdroj: bigfaithministries.com).

Rada na záver

Kupujte vtedy, keď ostatní predávajú, a keď sú ceny nízke. Ak sa spamätáte na vrchole dopytu, už bude neskoro a striebro sa stane nedostupným. Prípadne ho nakúpite vtedy, keď dosiahne vrchol. O skutočnej hodnote striebra sa dočítate v tomto článku.

Koľko vlastne stojí produkcia striebra?

Prosím, over si platnosť svojich prihlasovacích údajov. Ak u nás ešte nemáš účet, registruj sa zadarmo. Klikni tu pre zatvorenie tohto okna.

Bol si úspešne odhlásený! Toto okno sa automaticky zavrie!

Niečo sa pokazilo počas odosielania tvojej správy. Skús to znova, klikni tu, prosím!

Vaša správa bola odoslaná, ďakujeme!

Stránka bola uložená, načítaj si znova, prosím!

Page has been created, you will be redirected now!

URL už existuje!

Cesta k fotke nie je unikátna!

Skutočne odstrániť túto stránku z databázy?

Stránka bola úspešne odstránená, teraz budeš presmerovaný!

Stránka nemohla byť odstránená!!

Táto konkrétna stránka nepovoľuje diskusiu. Skús nájsť článok, ktorý je tvojej rybke, rastlinke, alebo problému bližšie, pretože cez 99% našich stránok umožňuje diskusiu. Dôvod, prečo sme na tomto článku nepovolili diskusiu je ten, že je príliš obšírna. Ďakujeme za pochopenie! Klikni tu pre vyhľadávanie!

Naozaj odstrániť tento obsah zo stránky?

Skutočne odstrániť tento obrázok zo stránky?

Skutočne odstrániť tento obrázok zo stránky?

Vybraný komentár bol úspešne odstránený!

Vybraný obrázok bol úspešne odstránený!

Je potrebné zadať prihlasovacie meno, alebo emailovú adresu

Prístup k účtu bol obnovený, pozri si nové správy v tvojej emailovej schránke pre ďalší postup